Istnieje wiele sytuacji, w których wykorzystanie tradycyjnych metod ogrzewania

Istnieje wiele sytuacji, w których wykorzystanie tradycyjnych metod ogrzewania nie przynosi pożądanych efektów lub jest związane z bardzo dużymi kosztami. W licznych przypadkach bardzo korzystną alternatywą są promienniki ciepła.

Jak działają promienniki podczerwieni?

Jak sama nazwa wskazuje takie urządzenia wytwarzają promieniowanie podczerwone, które następnie nagrzewa znajdujące się wokół obiekty. Zasada działania tych nowoczesnych urządzeń jest tak naprawdę bardzo prosta, jednocześnie zapewnia większą wydajność niż w przypadku innych rozwiązań opartych na wykorzystaniu elektryczności do produkcji ciepła.

Kiedy sprawdzi się podczerwień?

Promienniki podczerwieni to bardzo uniwersalne urządzenia, nadające się do wykorzystania w wielu różnych pomieszczeniach. Istnieją sytuacje, kiedy zastosowanie takich urządzeń okazuje się jedynym skutecznym rozwiązaniem. Dotyczy to na przykład miejsc, gdzie ogrzewanie powietrza po prostu mija się z celem, na przykład tarasów, balkonów i namiotów. Innym przykładem zastosowania promienników jest umieszczenie ich w halach produkcyjnych i magazynach. Dzięki podczerwieni można wyznaczyć strefę, w której mają panować komfortowe warunki dla pracowników, bez budowania fizycznych przegród, zatrzymujących ciepłe powietrze. Jeśli zajdzie taka potrzeba, promienniki da się po prostu przestawić i nie ma konieczności ogrzewania całej hali do temperatury przyjemnej dla pracujących tam osób. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosować promienniki również w pomieszczeniach o dużej kubaturze.