Wymagania dotyczące poziomu energooszczędności budynków

Wymagania dotyczące poziomu energooszczędności budynków wzrastają z roku na rok. Przekłada się to między innymi na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Dzięki tej sytuacji coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju grzejniki zasilane energią elektryczną, w tym również panele na podczerwień.

Skuteczne ogrzewanie elektrycznością

Panele infrared, czyli wykorzystujące podczerwień, mają kilka zalet w porównaniu z innymi grzejnikami elektrycznymi. Najważniejszym plusem tego rozwiązania jest wysoka wydajność oraz stosunkowo niskie zużycie energii. Przy produkcji paneli stosuje się nowoczesne rozwiązania technologiczne, które mają na celu między innymi zwiększenie powierzchni grzewczej, co wpływa bardzo korzystnie na poprawę skuteczności i zmniejszenie kosztów takiego ogrzewania.

Rozwiązanie zaczerpnięte z natury

Osoby, które zdecydowały się na montaż paneli na podczerwień, zazwyczaj zauważają zwiększenie komfortu panującego w pomieszczeniach. Wynika to z faktu, że mechanizm działania takich paneli zainspirowany został naturą. Rozprowadzanie ciepła przez konwekcję, czyli ruch ogrzanego powietrza, stosowane w tradycyjnym ogrzewaniu, zapewnia stosunkowo niski komfort. Panele pozwalają na uzyskanie dużo bardziej równomiernego rozkładu temperatury, niezależnie od tego czy zamontujemy je na ścianie, na suficie, czy w podłodze. Wynika to z faktu, że mechanizm działania podczerwieni jest dużo bardziej naturalny oraz przypomina oddziaływanie promieni słonecznych.